رزرو ایران جمعیت زندگی مهاجرت ایرانی

رزرو: ایران جمعیت زندگی مهاجرت ایرانی مهاجرت اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی پیش‌بینی ژنتیکی رفتارهای انسان

محققان دانشگاه ویرجینیا می‌گویند، در آینده روزی فراخواهد رسید که کودکان کارت‌های گزارش “DNA” دریافت کنند. این گزارشات راجع به پیش‌بینی احتمال مبتلا شدن آنها به

پیش‌بینی ژنتیکی رفتارهای انسان

آینده نگری ژنتیکی رفتارهای انسان

عبارات مهم : اعداد

محققان دانشگاه ویرجینیا می گویند، در آینده روزی فراخواهد رسید که کودکان کارت های گزارش “DNA” دریافت کنند. این گزارشات راجع به آینده نگری احتمال مبتلا شدن آنها به بیماری هایی از قبیل “حمله قلبی”،”سرطان” هست. همچنین احتمال “اعتیاد به تنباکو” و “باهوشی بیش از حد متوسط” را نیز آینده نگری می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تکنولوژی ری ویو، به نظر می رسد که مرسوم ترین امراض و بسیاری از رفتارها و صفات از جمله “هوش”، نتیجه یک یا چند ژن نیست. بلکه تعداد بسیار زیادی از ژن ها در این شاخصه ها دخیل هستند.

با استفاده از داده های حاصل از مطالعات ژنتیکی در حال انجام، محققان در حال توسعه روشی موسوم به “نمرات احتمالی پلی ژنیک”(چند ژن) هستند. این اعداد بر اساس شاخصه های دسته ای از ژن ها است و به عنوان یک معیار، جهت آینده نگری بروز یک صفت تعیین می شود.

پیش‌بینی ژنتیکی رفتارهای انسان

به نظر می رسد که مرسوم ترین امراض و بسیاری از رفتارها و صفات از جمله “هوش”، نتیجه یک یا چند ژن نیست. بلکه تعداد بسیار زیادی از ژن ها در این شاخصه ها دخیل هستند.

گرچه که آزمایشات تازه “DNA” نیز این احتمالات را بیان می کند ولی توانایی “تشخیص” این شاخصه ها را ندارد.

محققان دانشگاه ویرجینیا می‌گویند، در آینده روزی فراخواهد رسید که کودکان کارت‌های گزارش “DNA” دریافت کنند. این گزارشات راجع به پیش‌بینی احتمال مبتلا شدن آنها به

شرکت های دارویی همچنین می توانند از این اعداد و ارقام جهت آزمایشات بالینی داروهای پیشگیری کننده از بیماری هایی مانند بیماری “آلزایمر” یا “بیماری های قلبی” استفاده کنند.

این “اعداد پلی ژنیک” از این جهت نیز بحث برانگیز است که می توانند هر نوع صفتی را آینده نگری کنند نه فقط بیماری.

به عنوان مثال اکنون این اعداد می توانند حدود 10 درصد از عملکرد یک فرد در آزمون های “IQ” را آینده نگری کنند.

پیش‌بینی ژنتیکی رفتارهای انسان

اریک ترکهیمر ژنتیک شناس و استاد دانشگاه “ویرجینیا” گفت: توصیه جالب که این کارت ها را هم جالب و هم هشدار دهنده می کند، این است که می تواند هم مورد استفاده منفی قرار گیرد و هم مثبت.

واژه های کلیدی: اعداد | بیماری | استفاده | بیماری های قلبی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: