رزرو ایران جمعیت زندگی مهاجرت ایرانی

رزرو: ایران جمعیت زندگی مهاجرت ایرانی مهاجرت اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هشدار تسهیلاتی به خریداران آپارتمان‌های میانسال

حدود 18 درصد از معاملات مسکن در 10 روز نخست شهریور ماه متعلق به املاک میانسالی است که هنوز شرط سنی مورد نیاز جهت اخذ وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم را از دست نداده

هشدار تسهیلاتی به خریداران آپارتمان‌های میانسال

هشدار تسهیلاتی به خریداران آپارتمان های میانسال

عبارات مهم : صندوق

حدود 18 درصد از معاملات مسکن در 10 روز نخست شهریور ماه متعلق به املاک میانسالی است که هنوز شرط سنی مورد نیاز جهت اخذ وام صندوق بعد انداز مسکن یکم را از دست نداده اند.

به گزارش دنیای اقتصاد ، طی روزهای گذشته از آخرین ماه فصل تابستان، بیش از سه هزار و 650 فقره معامله مسکن انجام شده است و به وسیله مشاوران املاک مراحل ثبت در سامانه مربوطه را گذرانده هست. اگرچه رغبت به آپارتمان های نوساز و نیز واحدهای میانسال با سن بنای کمتر از 10 سال، همواره بیش از آپارتمان های کهنه ساز هست، ولی آپارتمان های 10 تا 15 سال ساخت در پایتخت کشور عزیزمان ایران از موقعیت خاص ای برخوردار هستند.

این گروه از آپارتمان ها اگرچه سن بنای نسبتا بالایی دارند، ولی همچنان در زمره آپارتمان هایی به شمار می روند که امکان اخذ تسهیلات صندوق بعد انداز مسکن یکم به عنوان ارزان ترین تسهیلات خرید بانک عامل بخش مسکن را از دست نداده اند. بر اساس شرایطی که بانک عامل بخش مسکن در نظر دارد، این تسهیلات با شرط سنی حداکثر 15 ساله قابل پرداخت هست. به این ترتیب منزل اولی هایی که تاکنون از امتیاز دولتی مسکن استفاده نکرده اند، می توانند با اخذ این تسهیلات نسبت به خرید واحدهای 10 تا 15 ساله واحد خریداری شده است که از نظر قیمت بین 20 تا 30 درصد ارزان تر از واحدهای نوساز و تازه ساز هستند و در عین حال شرایط دریافت وام روی ملک هنوز وجود دارد، خرید ارزان تری در بازار مسکن انجام دهند.

هشدار تسهیلاتی به خریداران آپارتمان‌های میانسال

در این بین خریداران مسکن که قصد استفاده از صندوق یکم جهت خرید آپارتمان های میانسال را دارند، مورد نیاز است دقت نظر مورد نیاز را راجع به سن بنای واقعی ملک داشته باشند و یک هشدار تسهیلاتی را جدی بگیرند. بر اساس مقررات بانک عامل بخش مسکن، سن ساختمان بر اساس تاریخ صدور پروانه محاسبه می شود و این در حالی است که تصور نادرست عموم این است که تاریخ صدور گواهی آخر کار مبنای محاسبه سن ساختمان هست. به این ترتیب متقاضیان خرید آپارتمان که به کمک تسهیلات صندوق یکم مسکن تامین مالی می کنند، باید قبل از امضای مبایعه نامه یا هر سند تعهد آور دیگری، با مشاهده مدارک ساختمان از اینکه سن ساختمان حداکثر 15 سال هست، اطمینان حاصل کنند.

حدود 18 درصد از معاملات مسکن در 10 روز نخست شهریور ماه متعلق به املاک میانسالی است که هنوز شرط سنی مورد نیاز جهت اخذ وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم را از دست نداده

واژه های کلیدی: صندوق | تسهیلات | ساختمان | میانسال | میانسالی | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: